Domáci server sa dá postaviť takmer na všetkom.Na miešačke a na práčke som neskúšal,ale je možné,že by to šlo aj na tom.Jednoducho rôzne set-to-boxy,rôzne routre,počítače bežiace na rôznych platformách...Osobne doporučujem nejaký linux set-to-box,prípadne ak niekomu doma beží non-stop PC s linuxom,je to tiež dobrá voľba.Nerád preferujem to či ono,no nedá mi nespomenúť legendárny linuxový príjimač DM500s.Nielen v súvislosti so sharingom tento stb predbehol dobu a po ňom už boli vždy len DM500s+niečo.Jedinou chybou týchto boxov bolo to,že sa začali klonovať a ich hw prevedenie začalo dosť trpieť.Najviac sa tento jav odzrkadlil na sieťových kartách klonovaných 500-viek.
Ak budete chcieť postaviť server na PC,budete potrebovať ešte jeden kúsok hw a to čítačku kariet.Aj pri výbere tejto haraburdy je široký výber.Ideálnym riešením na tento účel je phoenix USB light . Jednoduchá čítačka,napájaná priamo z usb portu,stabilná,poskytujúca možnosť pretaktovania karty.
Nakoniec budete potrebovať niečo,čo budete chcieť zdieľať.Najskôr to bude karta nejakého providera,no zdielať sa dá napr. aj emulácia podmieneného prístupu,prípadne tzv. ccw,alebo biss kódy.Samotná prístupová karta je vlastne mini PC,ktoré sa zapína pripojením určitého napätia,a ktoré s nami komunikuje prostredníctvom I/O pinu(portu,proste jeden ten medený pazmek na karte).Zdieľať sa dajú všetky prístupové karty,no s niektorými je to tak,ako keď v Rusku kominukujú s mŕtvym ešte tri dni po smrti-oni s ním rozprávajú,ale nebožtík neodpovedá.